Lintjesregen 2025 Almelo.

Lintjesregen 2025 Almelo.

Tijdens de jaarlijkse Lintjesregen zijn zes inwoners van Almelo verrast met een Koninklijke Onderscheiding. Burgemeester Richard Korteland sprak hen vrijdagochtend toe in de raadzaal van het stadhuis en speldde hen persoonlijk het lintje op.

De onderscheiding is bedoeld voor mensen die zich jarenlang vrijwillig of op bijzondere wijze inzetten voor anderen. Dat kan zijn in de zorg, bij een sportvereniging, op school of binnen een stichting.

Vijf Almelose inwoners kregen het Lidmaatschap in de Orde van Oranje Nassau. Eén inwoner werd zelfs benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, een hogere onderscheiding.

De zes gedecordeerden zijn;

Suze Oude Avenhuis-Lohuis 
Zij zorgt al haar hele leven voor anderen. Eerst voor familie, later als vrijwilliger bij o.a. Het Meulenbelt, KWF en De Zonnebloem.

Joop Oude Avenhuis 
Actief in de klootschietsport, de kerk en bij sportactiviteiten voor mensen met een beperking. Hij is al jaren vrijwilliger in zijn wijk.

Johan Stulen 
Begon zijn vrijwilligerswerk in 1975 bij het Rode Kruis. Later hielp hij bij het vervoer van mensen met hersenletsel. Hij staat bekend als een rustige en betrouwbare kracht.

Helma Bladder-Tieman 
Al 17 jaar vrijwilliger bij Slachtofferhulp en ruim 25 jaar actief in zorgcentrum Friso. Ze helpt mensen in moeilijke tijden en doet dat met veel zorg en aandacht.

Frits Ter Stal 
Na zijn pensioen bleef hij niet stilzitten. Hij helpt bij Humanitas, bij ouderenuitjes, wandelingen en bij het regelen van AED’s in de buurt.

Jeroen Olsman  – Ridder in de Orde van Oranje Nassau
Hij werkt al meer dan 35 jaar in de orthopedische zorg. Jeroen helpt mensen in binnen- en buitenland aan goede hulpmiddelen, zoals protheses. Ook zette hij zich in voor vakvernieuwing en hulpprojecten in onder andere Suriname en Kameroen.

Een zevende inwoner van Almelo ontvangt ook een lintje, maar is momenteel in het buitenland. Hij wordt op een later moment officieel onderscheiden.

Burgemeester Korteland noemde de lintjes “een welverdiende blijk van waardering voor mensen die zich dag in dag uit inzetten voor anderen, vaak zonder daar iets voor terug te vragen.”

 

Dit bericht is gepost in Nieuws. Bookmark de link.